Superliga Albania
Dom 18 Feb
Kamza
14:00
Skënderbeu
Laçi
14:00
Luftëtari
Flamurtari Vlorë
17:00
Lushnja
Lun 19 Feb
Partizani Tirana
18:00
Kukësi
Vllaznia Shkodër
18:00
Teuta Durrës
Equipo / Puntos
1 Skënderbeu Korçë KFS 43
2 Flamurtari Vlorë FLA 32
3 Kukësi KUK 29
4 Laçi LAÇ 29
5 Kamza KAM 29
 
6 Partizani Tirana PAR 28
7 Luftëtari Gjirokastër LUF 26
8 Vllaznia Shkodër VLZ 18
9 Teuta Durrës TEU 17
10 Lushnja LUS 10
Primera División Albania
Sab 17 Feb
Tërbuni Pukë
1-2
Burreli
Shkumbini Peqin
0-1
Iliria
Turbina Cërrik
4-0
Shenkolli
Tomori Berat
0-1
Apolonia Fier
Naftëtari
1-2
Pogradeci
Dinamo Tirana
0-1
Korabi Peshkopi
Besëlidhja Lezhë
0-2
Kastrioti Krujë
Besa Kavajë
0-0
Vllaznia Shkodër
Erzeni Shijak
2-0
Egnatia
Dom 18 Feb
Bylis Ballsh
14:00
KF Tirana
Equipo / Puntos
1 Kastrioti Krujë KRU 41
5 Egnatia Rrogozhinë EGN 26
8 Erzeni Shijak ERZ 23
10 Besëlidhja Lezhë BES 21
11 Dinamo Tirana DIN 21
12 Korabi Peshkopi KOR 20
14 Tërbuni Pukë TER 17
15 Vllaznia Shkodër II SHK 16
16 Burreli BUR 16
17 Besa Kavajë BES 15
 
2 KF Tirana TIR 40
3 Bylis Ballsh BYL 33
4 Apolonia Fier APO 29
6 Pogradeci POG 24
7 Tomori Berat TOM 23
9 Iliria Fushë-Krujë ILI 22
13 Shenkolli SHE 20
18 Turbina Cërrik TUR 12
19 Shkumbini Peqin SHK 12
20 Naftëtari Kuçovë NAF 8
Grupo 1
Sab 17 Feb
Vora
14:00
Gramshi
Dom 18 Feb
Kevitan
14:00
Ada Velipojë
Mamurrasi
14:00
Kukësi II
Veleçiku Koplik
14:00
Internacional
Sopoti Librazhd
14:00
Tirana II
Spartaku Tiranë
14:00
Klosi
Luzi 2008
14:00
Partizani Tirana
Equipo / Puntos
1 Vora VOR 31
2 Veleçiku Koplik VEL 28
3 Klosi KFF 22
4 Partizani Tirana II PTI 21
5 Luzi 2008 LUZ 19
6 Spartaku Tiranë KST 19
7 Gramshi GRA 17
 
8 Tirana II TIR 16
9 Internacional Tirana TIR 16
10 Ada Velipojë ADA 15
11 Kukësi II KUK 9
12 Kevitan KEV 5
13 Sopoti Librazhd SOP 5
14 Mamurrasi MAM 0
Grupo 2
Sab 17 Feb
Delvina
14:00
Domosdova Prrenjas
Dom 18 Feb
Skrapari
14:00
Këlcyra
Butrinti Sarandë
14:00
Oriku
Albpetrol Patos
14:00
Gramozi Ersekë
Përmeti
14:00
Elbasani
Maliqi
14:00
Devolli
Memaliaj
14:00
Tepelena
Equipo / Puntos
1 Elbasani ELB 31
2 Oriku ORI 29
3 Albpetrol Patos ALB 26
4 Butrinti Sarandë BUT 26
5 Devolli DEV 25
6 Delvina DEL 21
7 Maliqi MAL 20
 
8 Këlcyra KEL 16
9 Tepelena TEP 16
10 Domosdova Prrenjas DOM 13
11 Gramozi Ersekë GRA 11
12 Përmeti PER 9
13 Memaliaj MEM 9
14 Skrapari SKR 7

Follow BeSoccer on Facebook