Primera División Argentina »
Dom 25 Feb
23:15
Unión Santa Fe
23:15
Colón
Dom 25 Feb
21:00
Independiente
21:00
Banfield
Dom 25 Feb
21:00
Chacarita Juniors
21:00
Belgrano
Dom 25 Feb
01:30 finalizado
Atl.Tucumán
0 - 0
Tigre INFO
Primera Nacional B »
Primera B Metropolitana »
Dom 25 Feb
21:00
Tristán Suárez
21:00
Colegiales
Primera C Metropolitana »
Dom 25 Feb
21:00
Excursionistas
21:00
Laferrere
Dom 25 Feb
21:00
Dep. Armenio
21:00
JJ Urquiza
Torneo Federal A Transición Grupo 5 »
Torneo Federal A Transición Grupo 6 »
Primera D Metropolitana »
Dom 25 Feb
21:00
Dep. Muñiz
21:00
Dep. Paraguayo
Dom 25 Feb
21:00
Liniers
21:00
Centro Español
Primera División Argentina
Vie 23 Feb
CA Huracán
1-0
Estudiantes Plata
Olimpo
2-1
Arsenal Sarandí
Sab 24 Feb
Godoy Cruz
1-2
Racing Club
Defensa Justicia
1-0
Patronato
Lanús
1-1
Rosario Central
Vélez Sarsfield
1-0
River Plate
Dom 25 Feb
Atl.Tucumán
0-0
Tigre
Chacarita Juniors
21:00
Belgrano
Independiente
21:00
Banfield
Unión Santa Fe
23:15
Colón
Lun 26 Feb
Boca Juniors
01:30
Martín Juan
Newell's Old Boys
23:00
Temperley
Talleres Córdoba
23:00
Argentinos Juniors
Mar 27 Feb
Gimnasia La Plata
01:15
San Lorenzo
Equipo / Puntos
1 Boca Juniors BOC 40
2 Talleres Córdoba TAL 31
3 San Lorenzo SLO 31
4 Racing Club RAC 28
5 CA Huracán HUR 28
6 Godoy Cruz GOD 28
7 Estudiantes La Plata EST 27
8 Unión Santa Fe UNI 26
9 Independiente IND 26
10 Colón COL 26
11 Atl.Tucumán ATT 25
12 Defensa y Justicia DYJ 25
13 Belgrano BEL 25
14 Argentinos Juniors ARG 24
 
15 Rosario Central CEN 24
16 Patronato PAT 23
17 San Martín San Juan SMA 22
18 Vélez Sarsfield VEL 21
19 Banfield BAN 19
20 River Plate RIV 19
21 Lanús LAN 19
22 Gimnasia La Plata GLP 18
23 Tigre TIG 14
24 Newell's Old Boys NOB 13
25 Temperley TEM 13
26 Chacarita Juniors CHA 12
27 Olimpo OLI 12
28 Arsenal de Sarandí ARS 8
Primera Nacional B
Sab 24 Feb
Sarmiento
2-0
Guillermo Brown
Deportivo Morón
3-3
Aldosivi
Los Andes
1-0
JU Gualeguaychu
Estudiantes Luis
1-0
Almagro
Villa Dálmine
0-1
Flandria
Atletico Rafaela
1-1
Indep. Rivadavia
Dom 25 Feb
Boca Unidos
23:00
Ferro Carril Oeste
Lun 26 Feb
Gimnasia Jujuy
01:30
Argentino
Atlético Mitre
02:00
All Boys
Dep. Riestra
21:00
Instituto
Mar 27 Feb
Quilmes
00:01
Brown Adrogue
Dep. Santamarina
00:30
Martín Tucumán
Equipo / Puntos
1 Atletico Rafaela RAF 29
2 Aldosivi ALD 27
3 Villa Dálmine DAL 25
4 Argentino Agropecuario AGR 25
5 Almagro ALM 23
6 Sarmiento SAR 23
7 Deportivo Morón MOR 23
8 JU Gualeguaychu JUV 23
9 Brown Adrogue BRO 22
10 San Martín Tucumán SMA 21
11 Gimnasia Jujuy GIM 20
12 Estudiantes de San Luis CSE 20
13 Atlético Mitre SdE MIT 20
 
14 Los Andes AND 19
15 Instituto INS 19
16 Nueva Chicago CHI 18
17 Quilmes QUI 18
18 Guillermo Brown GBR 17
19 Dep. Santamarina RSA 15
20 All Boys ALB 15
21 Indep. Rivadavia IRV 14
22 Flandria FLA 13
23 Boca Unidos BUC 13
24 Ferro Carril Oeste FER 10
25 Dep. Riestra RIE 9
Primera B Metropolitana
Vie 23 Feb
Barracas Central
2-0
San Telmo
Sab 24 Feb
Acassuso
0-0
Fénix Bs As
Estudiantes
1-0
Atlanta
Sacachispas
2-1
UAI Urquiza
Platense
2-1
Almirante Brown
Dom 25 Feb
Tristán Suárez
21:00
Colegiales
Lun 26 Feb
CA San Miguel
21:00
Dep. Español
Mar 27 Feb
Talleres Escalada
00:01
Comunicaciones
Jue 01 Mar
Def. Belgrano
01:30
Villa San Carlos
Equipo / Puntos
1 Platense PLA 46
2 Estudiantes de Caseros EST 45
3 UAI Urquiza UAI 38
4 Tristán Suárez SUA 36
5 Atlanta ATL 36
6 Talleres R. Escalada TAL 36
7 Acassuso ACA 34
8 Def. Belgrano DEF 34
9 Barracas Central BAR 31
 
10 Fénix Bs As FEN 30
11 San Telmo STM 29
12 Comunicaciones Bs As COM 28
13 Sacachispas SAC 28
14 CA San Miguel SMG 24
15 Villa San Carlos VSC 23
16 Colegiales COL 22
17 Dep. Español ESP 21
18 Almirante Brown ALM 16
Primera C Metropolitana
Jue 22 Feb
Sportivo Barracas
0-0
Dep. Armenio
Midland
0-2
Ituzaingó
Defensores
3-0
Sportivo Italiano
Arg. Quilmes
1-1
Luján
Dock Sud
1-2
El Porvenir
Leandro N. Alem
4-2
Berazategui
Laferrere
2-2
Cañuelas
Martín Burzaco
2-1
Excursionistas
JJ Urquiza
1-2
Dep. Merlo
Def. Unidos
0-0
Central Córdoba .
Equipo / Puntos
1 Luján LUJ 43
2 Def. Unidos CAD 43
3 Leandro N. Alem ALE 38
4 Central Córdoba Rosario CCO 38
5 Midland MID 37
6 Ituzaingó ITU 36
7 JJ Urquiza JJU 34
8 Dep. Merlo MER 33
9 Arg. Quilmes ARQ 32
10 Cañuelas CAÑ 30
 
11 Defensores de Cambaceres CAM 30
12 Dep. Armenio ARM 30
13 Dock Sud DOC 28
14 San Martín Burzaco SMA 28
15 Laferrere LAF 27
16 Sportivo Italiano ITA 24
17 El Porvenir POR 23
18 Sportivo Barracas SBA 23
19 Excursionistas EXC 21
20 Berazategui BER 18
Primera D Metropolitana
Sab 24 Feb
Argentino Merlo
1-2
Yupanqui
Arg. Rosario
0-1
Real Pilar
General Lamadrid
3-3
Puerto Nuevo
Juventud Unida
1-0
CA Atlas
Dom 25 Feb
Dep. Muñiz
21:00
Dep. Paraguayo
Liniers
21:00
Centro Español
Mié 28 Feb
CA Lugano
21:00
Central Ballester
Victoriano Arenas
21:00
Claypole
Equipo / Puntos
1 Victoriano Arenas VIC 36
2 Central Ballester CBA 34
3 General Lamadrid LAM 34
4 Argentino Merlo ARM 32
5 Arg. Rosario ARR 30
6 Liniers LIN 28
7 Centro Español CES 27
8 CA Atlas CAA 26
 
9 Juventud Unida JUU 26
10 CA Lugano LUG 24
11 Puerto Nuevo PUE 23
12 Dep. Paraguayo DPA 20
13 Claypole CLA 18
14 Real Pilar RPI 18
15 Yupanqui YUP 16
16 Dep. Muñiz MUÑ 13

Follow BeSoccer on Facebook