Bundesliga Austria
Sab 17 Feb
Rapid Wien
1-1
Sturm Graz
Mattersburg
2-1
Austria Wien
Wolfsberger AC
1-3
Admira Wacker Mö.
LASK Linz
2-0
Rheindorf Altach
Dom 18 Feb
Salzburg
4-0
St. Polten
Equipo / Puntos
1 Salzburg RBS 52
2 Sturm Graz STR 45
3 Admira Wacker Mödling AWM 37
4 Rapid Wien RAP 36
5 LASK Linz LAS 36
 
6 Mattersburg MAT 30
7 Austria Wien AUS 27
8 Rheindorf Altach ALT 26
9 Wolfsberger AC WOL 20
10 St. Polten SKN 7
Erste Liga
Vie 23 Feb
Ried
18:30
Team für Wien
Austria Lustenau
18:30
Wiener Neustadt
Wattens
18:30
Kapfenberger SV
Blau-Weiß Linz
18:30
Liefering
Hartberg
18:30
Wacker Innsbruck
Equipo / Puntos
1 Ried RIE 38
2 Wiener Neustadt WIE 38
3 Wacker Innsbruck WIN 36
4 Liefering FCL 35
5 Hartberg HAR 35
 
6 Austria Lustenau SCA 23
7 Kapfenberger SV KAP 22
8 Wattens WAT 18
9 FAC Team für Wien FAC 18
10 Blau-Weiß Linz FCB 13
Grupo 1
Vie 23 Feb
ASK Bruck/Leitha
19:00
Rapid Wien II
Austria Wien II
19:00
Schwechat
Neusiedl
19:00
Horn
Amstetten
19:30
Parndorf
Ebreichsdorf
19:30
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
Sab 24 Feb
Stadlau
14:00
Admira Wacker II
Dom 25 Feb
St. Pölten II
16:15
Karabakh Wien
Equipo / Puntos
1 Horn SVH 39
2 Ebreichsdorf EBR 35
3 Austria Wien II AUS 35
4 Amstetten AMS 32
5 Rapid Wien II RAP 31
6 Karabakh Wien KAW 30
7 FCM Traiskirchen FCM 30
8 ASK Bruck/Leitha LEI 27
9 Mannsdorf MAN 27
 
10 St. Pölten II STP 21
11 Neusiedl NEU 19
12 Admira Wacker II ADM 18
13 First Vienna VIE 17
14 Parndorf PAR 15
15 Wiener SK WIE 10
16 Stadlau STA 8
17 Schwechat SCH 6
Grupo 1
Sab 24 Mar
Maria Saal
14:30
Völkermarkt
Dom 25 Mar
ATSV Wolfsberg
23:00
Bleiburg
Lendorf
23:00
KAC
Köttmannsdorf
23:00
ASKÖ Gmünd
St. Jakob
23:00
Annabichler
Ferlach
23:00
Kraig
SAK Klagenfurt
23:00
Spittal
Treibach
23:00
Feldkirchen
Equipo / Puntos
1 ATSV Wolfsberg WOL 30
2 Maria Saal MSA 27
3 SAK Klagenfurt KLA 26
4 Völkermarkt VOL 26
5 Feldkirchen FEL 25
6 Lendorf LEN 24
7 ASKÖ Gmünd GMD 24
8 St. Jakob SVJ 22
 
9 Treibach TRE 21
10 Ferlach FLC 21
11 Bleiburg BLE 21
12 Annabichler Austria ANB 20
13 Spittal SPI 19
14 Köttmannsdorf KMD 18
15 KAC KAC 16
16 Kraig SVK 13
Grupo 2
Vie 09 Mar
Mettersdorf
19:00
TuS Heiligenkreuz
SC Fürstenfeld
19:00
SC Bruck
TSV Pöllau
19:00
Lebring
Leoben
19:00
SV Union Gnas
Wildon
19:00
Voitsberg
Sab 10 Mar
Trofaiach
14:00
St. Anna
Kapfenberger
15:00
Bad Radkersburg
Grazer AK
18:30
Liezen
Equipo / Puntos
1 St. Anna ANN 35
2 SC Fürstenfeld FUR 34
3 Grazer AK GRA 28
4 Bad Radkersburg RAD 27
5 Voitsberg VOI 26
6 SV Union Gnas GNA 25
7 Lebring LEB 25
8 SC Bruck SCB 24
 
9 TuS Heiligenkreuz HGK 23
10 Mettersdorf MET 20
11 Liezen LIE 19
12 Wildon SVW 12
13 Leoben LBN 11
14 Trofaiach FCT 10
15 Kapfenberger SV KM II KAP 7
16 TSV Pöllau POL 3
Grupo 3
Sab 17 Mar
Röthis
-
FC Höchst
Fussach
-
Dornbirner SV
Blau-Weiß
-
Langenegg
Admira Dornbirn
-
Lauterach
Schwarzach
-
Rot-Weiß Rankweil
Bregenz
-
Andelsbuch
Austria Lustenau
-
Egg
Wolfurt
-
Nenzing
Equipo / Puntos
1 Bregenz BRE 28
2 Dornbirner SV DOR 27
3 Langenegg LAN 27
4 FC Höchst FCH 26
5 Röthis ROT 25
6 Egg EGG 23
7 Nenzing NEN 22
8 Lauterach LAU 22
 
9 Andelsbuch AND 21
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 19
11 Wolfurt WOL 19
12 Admira Dornbirn ADM 17
13 Fussach SCF 17
14 Austria Lustenau II AUS 17
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 11
16 Schwarzach SCH 1
Champions League »
Mar 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Mar 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Mar 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera División Argentina »
Mar 20 Feb
01:15
Colón
01:15
Gimnasia La Plata
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Mar 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Partidos Amistosos »
Mar 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Mar 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Mar 20 Feb
12:00
Tosno
12:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
RB Brasil
0 - 0
Corinthians
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
Linense CA
1 - 1
Novorizontino
League One »
Mar 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Mar 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
CAF Confederation Cup »
Mar 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Mar 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Mar 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Mar 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Mar 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Mar 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Mar 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Mar 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Mar 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Mar 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Mar 20 Feb
00:00 Aplazado
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera Nacional B »
League Two »
Mar 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Mar 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Mar 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
Liga Sudafricana »
Primera B Colombia »
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
Deportivo Pereira
1 - 1
Real Santander
Mar 20 Feb
02:00
Barranquilla
02:00
Cúcuta Deportivo
First Division »
1. Lig »
Mar 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Mar 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Mar 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Mar 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Mar 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Mar 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Mar 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Mar 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Mar 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference National »
Mar 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Mar 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Mar 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Mar 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Mar 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Mar 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Mar 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Mar 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Mar 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Mar 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Mar 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Mar 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference North »
Conference South »
Primera B Metropolitana »
Mar 20 Feb
01:00
Atlanta
01:00
CA San Miguel
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 2 »
Mar 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Mar 20 Feb
00:00
Cuautla
00:00
Orizaba
AFC Champions League Grupo 3 »
Mar 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Mar 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions League Grupo 4 »
Mar 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Mar 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions League Grupo 5 »
AFC Champions League Grupo 6 »
Regionalliga Grupo 5 »
Mar 20 Feb
19:30 Aplazado
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Mar 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Mar 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Grupo 2 »
Non League Premier Grupo 3 »

Follow BeSoccer on Facebook