2. Liga República Checa
Vie 02 Mar
Znojmo
19:30
Vitkovice
Sab 03 Mar
Pardubice
10:15
Hradec Králové
České
17:00
Varnsdorf
MAS Táborsko
17:00
Baník Sokolov
Třinec
17:00
Frýdek-Místek
SFC Opava
18:00
Ústí nad Labem
Dom 04 Mar
Viktoria Žižkov
10:15
Olympia Hradec Kr.
Vlašim
14:30
Pribram
Equipo / Puntos
1 SFC Opava OPA 31
2 Třinec TRI 30
3 Pribram PRI 29
4 České Budějovice ESK 28
5 Pardubice PAR 28
6 Znojmo ZNO 25
7 Baník Sokolov SOK 24
8 Vlašim FCV 23
 
9 Olympia Hradec Králové OLY 23
10 Hradec Králové HRA 22
11 MAS Táborsko FKM 18
12 Varnsdorf SLO 18
13 Viktoria Žižkov VIZ 16
14 Vitkovice VIT 13
15 Ústí nad Labem UST 12
16 Frýdek-Místek FRY 11
Grupo 2
Vie 27 Oct
Kromeriz
3-2
Viktoria
Sab 28 Oct
Hodonín-Šardice
1-2
Hlučín
Líšeň
2-1
Jiskra Rýmařov
Mohelnice
6-1
HFK Olomouc
Odra Petřkovice
0-2
Uničov
Vyškov
4-0
Uherský Brod
Dom 29 Oct
Velké
1-2
Prostějov
Dom 03 Jun
Valašské
17:00
Spartak Hulín
Equipo / Puntos
1 Velké Meziříčí VEL 32
2 Prostějov PRO 27
3 Kromeriz KFK 27
4 Vyškov VYS 26
5 Líšeň LIS 22
6 Valašské Meziříčí VAL 21
7 Hlučín HLU 20
8 Spartak Hulín SPA 17
 
9 Uničov UNI 16
10 Jiskra Rýmařov JIS 15
11 Hodonín-Šardice HOD 15
12 Uherský Brod UHE 15
13 Viktoria Otrokovice VIK 11
14 Odra Petřkovice ODR 10
15 Mohelnice MOH 9
16 HFK Olomouc HFK 7
Grupo 1
Vie 17 Nov
Aritma Praha
2-1
Klatovy
Malše Roudné
1-1
Mariánské
Cesky Krumlov
3-1
Hořovicko
Sab 18 Nov
Přeštice
1-0
Rakovník
Petrin Plzen
3-0
SK Jankov
Olympie Brezova
4-2
Tatran Sedlčany
Spartak Sobeslav
1-2
Dobris
Doubravka
3-3
Karlovy Vary
Equipo / Puntos
1 Karlovy Vary KAR 35
2 Dobris DFK 25
3 Rakovník RAK 24
4 Mariánské Lázně MAR 24
5 Olympie Brezova OLY 24
6 Aritma Praha ARI 23
7 Tatran Sedlčany TAT 22
8 Spartak Sobeslav SOB 19
 
9 SK Jankov SKJ 19
10 Hořovicko HOO 19
11 Cesky Krumlov SLA 19
12 Malše Roudné MAL 19
13 Klatovy KLA 18
14 Doubravka DOU 17
15 Petrin Plzen SPP 16
16 Přeštice PRE 16
Premier League »
La Liga »
Dom 21 Ene
18:30
R. Sociedad
18:30
Celta
Dom 21 Ene
20:45
Real Betis
20:45
Barcelona
Dom 21 Ene
16:15
Real Madrid
16:15
Deportivo
Dom 21 Ene
12:00
Alavés
12:00
Leganés
Serie A »
Dom 21 Ene
15:00
Bologna
15:00
Benevento
Dom 21 Ene
15:00
Lazio
15:00
Chievo
Dom 21 Ene
15:00
Hellas Verona
15:00
Crotone
Dom 21 Ene
15:00
Sampdoria
15:00
Fiorentina
Dom 21 Ene
18:00
Cagliari
18:00
Milan
Dom 21 Ene
12:30
Atalanta
12:30
Napoli
Dom 21 Ene
20:45
Inter
20:45
Roma
Dom 21 Ene
15:00
Udinese
15:00
SPAL
Dom 21 Ene
15:00
Sassuolo Calcio
15:00
Torino
Bundesliga »
Dom 21 Ene
15:30
Bayern München
15:30
Werder Bremen
Dom 21 Ene
18:00
Schalke 04
18:00
Hannover 96
Ligue 1 »
Dom 21 Ene
21:00
Olympique Lyonnais
21:00
PSG
Dom 21 Ene
17:00
Monaco
17:00
Metz
Dom 21 Ene
15:00
Nice
15:00
Saint Etienne
Clausura Mexico - Primera división »
Dom 21 Ene
00:00 finalizado
Querétaro
0 - 0
Tigres UANL INFO
Dom 21 Ene
00:00 finalizado
Cruz Azul
0 - 0
León INFO
Dom 21 Ene
02:00 finalizado
Monterrey
0 - 0
Tijuana INFO
Dom 21 Ene
02:06 finalizado
Pachuca
3 - 1
Lobos BUAP INFO
Dom 21 Ene
04:00 finalizado
Necaxa
1 - 3
Chivas Guadalajara INFO
Dom 21 Ene
19:00
Pumas UNAM
19:00
América
Liga Portuguesa »
Dom 21 Ene
19:00
Rio Ave
19:00
Boavista
Dom 21 Ene
21:15
Vitória
21:15
Estoril
Dom 21 Ene
17:00
Desportivo Aves
17:00
Paços de Ferreira
Dom 21 Ene
17:00
Feirense
17:00
Moreirense
Liga Holandesa »
Dom 21 Ene
14:30
Willem II
14:30
Groningen
Dom 21 Ene
12:30
Sparta Rotterdam
12:30
Excelsior
Dom 21 Ene
14:30
Ajax
14:30
Feyenoord
Dom 21 Ene
16:45
Heracles
16:45
PSV
Segunda División »
Dom 21 Ene
16:00
Osasuna
16:00
Cultural Leonesa
Dom 21 Ene
18:00
Numancia
18:00
Rayo Vallecano
Dom 21 Ene
18:00
Gimnàstic
18:00
Reus Deportiu
Dom 21 Ene
12:00
Alcorcón
12:00
Cádiz
Dom 21 Ene
20:00
Tenerife
20:00
Barcelona B
Liga Griega »
Dom 21 Ene
16:15
PAS Giannina
16:15
Atromitos
Dom 21 Ene
16:15
Lamia
16:15
Asteras Tripolis
Dom 21 Ene
18:30
Olympiakos Piraeus
18:30
Xanthi
Dom 21 Ene
16:15
Panaitolikos
16:15
Panionios
Dom 21 Ene
14:00
PAOK
14:00
Apollon Smirnis
Liga Turca »
Dom 21 Ene
11:30
Konyaspor
11:30
Trabzonspor
Dom 21 Ene
14:00
Bursaspor
14:00
İstanbul Başakşehir
Dom 21 Ene
11:30
Sivasspor
11:30
Akhisar Belediyespor
Dom 21 Ene
17:00
Antalyaspor
17:00
Beşiktaş
Copa Argentina »
Partidos Amistosos »
Dom 21 Ene
12:00
Akhmat Grozny
12:00
Jagiellonia Bialystok
Dom 21 Ene
00:00 finalizado
Legia Warszawa
0 - 2
At. Nacional INFO
Dom 21 Ene
12:00
Akhmat Grozny
12:00
Slavia Sofia
Dom 21 Ene
16:00
CSKA Moskva
16:00
Valerenga IF Oslo
Dom 21 Ene
17:00
Levski Sofia
17:00
Wolfsberger AC
Serie B »
Dom 21 Ene
15:00
Brescia
15:00
Avellino
Liga Belga »
Dom 21 Ene
14:30
Antwerp
14:30
Club Brugge
Dom 21 Ene
18:00
Genk
18:00
Anderlecht
Dom 21 Ene
20:00
KAA Gent
20:00
Lokeren
Paulista A1 »
Dom 21 Ene
20:00
Botafogo SP
20:00
Palmeiras
Dom 21 Ene
22:30
São Caetano
22:30
Corinthians
Dom 21 Ene
22:30
Santo André
22:30
RB Brasil
Dom 21 Ene
22:30
Ponte Preta
22:30
Linense CA
Dom 21 Ene
00:00 finalizado
Ferroviária
1 - 1
Ituano INFO
Copa Escocia »
Dom 21 Ene
13:00
Fraserburgh
13:00
Rangers FC
Dom 21 Ene
15:05
Heart Midlothian
15:05
Hibernian FC
Segunda División B Grupo 1 »
Dom 21 Ene
16:45
Coruxo
16:45
Rayo Majadahonda
Dom 21 Ene
18:00
Ponferradina
18:00
RM Castilla
Dom 21 Ene
12:00
Deportivo Fabril
12:00
Racing Ferrol
Dom 21 Ene
17:00
Talavera Reina
17:00
Sanse
Dom 21 Ene
16:30
Navalcarnero
16:30
Fuenlabrada
Dom 21 Ene
17:00
Guijuelo
17:00
Toledo
Dom 21 Ene
17:00
Pontevedra
17:00
CCD Cerceda
Dom 21 Ene
17:00
Gimnástica
17:00
Rápido de Bouzas
Dom 21 Ene
12:00
Unión Adarve
12:00
Celta B
Dom 21 Ene
12:00
Atlético B
12:00
Valladolid B
Segunda División B Grupo 2 »
Dom 21 Ene
12:00
Lealtad
12:00
Caudal Deportivo
Dom 21 Ene
11:30
Osasuna B
11:30
Burgos
Dom 21 Ene
12:00
Tudelano
12:00
Amorebieta
Dom 21 Ene
17:00
UD Logroñés
17:00
Barakaldo
Dom 21 Ene
17:00
Mirandés
17:00
Racing
Segunda División B Grupo 3 »
Dom 21 Ene
18:00
Cornellà
18:00
Alcoyano
Dom 21 Ene
12:00
CD Ebro
12:00
Llagostera
Dom 21 Ene
12:00
Villarreal B
12:00
Ontinyent CF
Dom 21 Ene
12:00
SD Formentera
12:00
Atl Saguntino
Dom 21 Ene
12:00
Mallorca
12:00
At. Baleares
Dom 21 Ene
12:00
Valencia Mestalla
12:00
Peña Deportiva
Dom 21 Ene
17:00
Lleida Esportiu
17:00
CF Peralada-Girona B
Dom 21 Ene
17:00
Elche
17:00
Deportivo Aragón
Dom 21 Ene
16:30
Olot
16:30
Badalona
Dom 21 Ene
17:00
Sabadell
17:00
Hércules
Segunda División B Grupo 4 »
Dom 21 Ene
12:00
Linense
12:00
Lorca Deportiva
Dom 21 Ene
17:00
Écija Balompié
17:00
Betis Deportivo
Dom 21 Ene
17:00
Recreativo
17:00
CD Badajoz
Dom 21 Ene
17:00
CD El Ejido 2012
17:00
Real Murcia
Dom 21 Ene
12:00
UD Melilla
12:00
Cartagena
Dom 21 Ene
12:00
UCAM Murcia
12:00
Jumilla
Dom 21 Ene
12:00
Villanovense
12:00
Las Palmas At.
Dom 21 Ene
17:00
Mérida AD
17:00
Granada B
Dom 21 Ene
16:00
Córdoba B
16:00
San Fernando CD
Dom 21 Ene
12:00
Marbella
12:00
Extremadura UD
Clausura Liga de Ascenso »
Dom 21 Ene
00:00 finalizado
Zacatepec
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO

Follow BeSoccer on Facebook