1st Division Noruega
Lun 02 Abr
Åsane
15:00
Nest-Sotra
Sandnes Ulf
18:00
Strømmen
Tromsdalen
18:00
Jerv
Mjøndalen
18:00
Florø
Kongsvinger
18:00
Viking Stavanger
Notodden
18:00
Levanger
Ull Kisa
18:00
Hamarkameratene
Mar 03 Abr
Aalesunds FK
19:00
Sogndal
Equipo / Puntos
1 Åsane ASA 0
2 Jerv JER 0
3 Sogndal SOG 0
4 Nest-Sotra NES 0
5 Florø FLO 0
6 Strømmen STR 0
7 Hamarkameratene HAM 0
8 Levanger LEV 0
 
9 Aalesunds FK AFK 0
10 Ull Kisa ULL 0
11 Notodden NOT 0
12 Kongsvinger KON 0
13 Mjøndalen MJO 0
14 Tromsdalen TRO 0
15 Sandnes Ulf SAN 0
16 Viking Stavanger VKG 0
Grupo 1
Sab 14 Abr
Bærum
16:00
Moss
Fram Larvik
16:00
Nybergsund
Fredrikstad FK
16:00
Asker
Hønefoss
16:00
Grorud
Mjølner
16:00
Alta IF
Raufoss
16:00
Elverum
Lun 16 Abr
Odd II
19:00
Stabaek 2
Equipo / Puntos
1 Bærum BAR 0
2 Stabaek 2 STA 0
3 Nybergsund Il-Trysil NYB 0
4 Moss MOS 0
5 Elverum ELV 0
6 Asker ASK 0
7 Alta IF ALT 0
 
8 Odd II ODD 0
9 Raufoss RAU 0
10 Mjølner MJO 0
11 Hønefoss HON 0
12 Fredrikstad FK FFK 0
13 Fram Larvik FRA 0
14 Grorud GRO 0
Grupo 2
Sab 14 Abr
Bryne
16:00
Flekkerøy
Kjelsås
16:00
Skeid
KFUM
16:00
Vidar
Nardo
16:00
FK Arendal
Stjørdals-Blink
16:00
Hødd
Vålerenga II
16:00
Egersund
Vard
16:00
Brattvåg
Equipo / Puntos
1 Bryne BRY 0
2 Skeid SKE 0
3 Hødd HOD 0
4 Flekkerøy FLE 0
5 Egersund EGE 0
6 Brattvåg BRA 0
7 FK Arendal FKA 0
 
8 Vard VAR 0
9 Vålerenga II VAL 0
10 Stjørdals-Blink STB 0
11 Nardo NAR 0
12 KFUM KFU 0
13 Kjelsås KJE 0
14 Vidar VID 0
Grupo 1
Sab 14 Abr
Spjelkavik
16:00
Træff
Rilindja
16:00
Ullern
IF Ready
16:00
Drøbak / Frogn
SK Herd
16:00
Lokomotiv Oslo
Lun 16 Abr
Follo
19:00
KFUM II
Hødd II
19:00
Oppsal
Molde FK II
19:00
Kristiansund II
Equipo / Puntos
1 Spjelkavik SPJ 0
2 Drøbak / Frogn DRO 0
3 Oppsal OPP 0
4 Kristiansund II KBK 0
5 Træff TRA 0
6 Lokomotiv Oslo LOK 0
7 Ullern ULL 0
 
8 Molde FK II MOL 0
9 Hødd II HOD 0
10 Follo FOL 0
11 SK Herd HER 0
12 IF Ready IFR 0
13 Rilindja RIO 0
14 KFUM II KFU 0
Grupo 3
Sab 14 Abr
Sola Fotball
-
Halsen
FK Tønsberg
-
Vindbjart
Donn
-
Åssiden IF
Sandefjord II
-
IK Start II
Ørn Horten
-
Staal Jørpeland
Urædd
-
Madla
Egersund II
-
Pors Grenland
Equipo / Puntos
1 Sola Fotball SOL 0
2 Pors Grenland POR 0
3 Vindbjart VIN 0
4 Åssiden IF AIF 0
5  IK Start II IKS 0
6 Staal Jørpeland SJI 0
7 Madla MAI 0
 
8 Egersund II EIK 0
9 Urædd URA 0
10 Ørn Horten ORN 0
11 Sandefjord II SFO 0
12 Donn DON 0
13 FK Tønsberg FKT 0
14 Halsen HIF 0
Grupo 4
Sab 14 Abr
Øystese
-
Fyllingsdalen
Vardeneset
-
Sogndal II
Brann II
-
Viking FK II
Lysekloster
-
Varegg
Brodd
-
Førde
Sotra
-
Stord
Tertnes
-
Fana
Equipo / Puntos
1 Øystese OIL 0
2 Fana FAN 0
3 Sogndal II SOF 0
4 Viking FK II VIK 0
5 Varegg VAR 0
6 Førde FOR 0
7 Stord STO 0
 
8 Tertnes TTI 0
9 Sotra SSK 0
10 Brodd BRO 0
11 Lysekloster LYS 0
12 Brann II BRA 0
13 Vardeneset VBK 0
14 Fyllingsdalen FYL 0
Grupo 5
Sab 14 Abr
Tynset
-
Verdal
Rosenborg II
-
Brumunddal
Melhus
-
Løten
Kolstad
-
Byåsen
Rødde FK
-
Levanger II
Orkla
-
Steinkjer
Ottestad
-
Gjøvik-Lyn
Equipo / Puntos
1 Tynset TYN 0
2 Gjøvik-Lyn GJO 0
3 Brumunddal BRU 0
4 Løten LFK 0
5 Byåsen BYA 0
6 Levanger II LFK 0
7 Steinkjer STE 0
 
8 Ottestad OTT 0
9 Orkla ORK 0
10 Rødde FK ROD 0
11 Kolstad KOL 0
12 Melhus MEL 0
13 Rosenborg II ROS 0
14 Verdal VER 0
Grupo 6
Sab 14 Abr
Senja
-
Skarp
Finnsnes
-
Skjervøy
Korsvoll IL
-
Harstad
FC Lyn Oslo
-
Melbo IL
Sortland
-
Fløya
SF Grei
-
Junkeren
Frigg
-
Stålkameratene
Equipo / Puntos
1 Senja SEN 0
2 Skarp IFS 0
3 Skjervøy SIK 0
4 Harstad HAR 0
5 Melbo IL MIL 0
6 Fløya FLO 0
7 Junkeren IKJ 0
 
8 Frigg FRI 0
9 SF Grei SGR 0
10 Sortland SOI 0
11 FC Lyn Oslo LYN 0
12 Korsvoll IL KOL 0
13 Finnsnes FIN 0
14 Stålkameratene SIL 0
Champions League »
Mar 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Mar 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Mar 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera División Argentina »
Mar 20 Feb
01:15
Colón
01:15
Gimnasia La Plata
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Mar 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Partidos Amistosos »
Mar 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Mar 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Mar 20 Feb
12:00
Tosno
12:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
RB Brasil
0 - 0
Corinthians
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
Linense CA
1 - 1
Novorizontino
League One »
Mar 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Mar 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
CAF Confederation Cup »
Mar 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Mar 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Mar 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Mar 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Mar 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Mar 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Mar 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Mar 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Mar 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Mar 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Mar 20 Feb
00:00 Aplazado
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera Nacional B »
League Two »
Mar 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Mar 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Mar 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
Liga Sudafricana »
Primera B Colombia »
Mar 20 Feb
00:00 Descanso
Deportivo Pereira
1 - 1
Real Santander
Mar 20 Feb
02:00
Barranquilla
02:00
Cúcuta Deportivo
First Division »
1. Lig »
Mar 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Mar 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Mar 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Mar 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Mar 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Mar 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Mar 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Mar 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Mar 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference National »
Mar 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Mar 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Mar 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Mar 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Mar 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Mar 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Mar 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Mar 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Mar 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Mar 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Mar 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Mar 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference North »
Conference South »
Primera B Metropolitana »
Mar 20 Feb
01:00
Atlanta
01:00
CA San Miguel
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 2 »
Mar 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Mar 20 Feb
00:00
Cuautla
00:00
Orizaba
AFC Champions League Grupo 3 »
Mar 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Mar 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions League Grupo 4 »
Mar 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Mar 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions League Grupo 5 »
AFC Champions League Grupo 6 »
Regionalliga Grupo 5 »
Mar 20 Feb
19:30 Aplazado
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Mar 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Mar 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Grupo 2 »
Non League Premier Grupo 3 »

Follow BeSoccer on Facebook